NIE WSTYDZĘ SIĘ BYĆ KOBIETĄ #3 - KOCHAJĄC SWOJE ŻYCIE

niedziela, 4 czerwca 2017Trzeci i ostatni post z serii NIE WSTYDZĘ SIĘ BYĆ KOBIETĄ . Akcja promująca regularne badania i chodzenie do ginekologa. Pamiętajcie, że rak to nie wyrok, ale tylko wtedy gdy zostanie wykryty w odpowiednim czasie... 

Wstydzisz się być kobietą?  Kochasz siebie?Jesteś szczęśliwą kobietą mającą wspaniałą rodzinę. I nagle całe twoje życie legło w gruzach. Dowiedziałaś się, że masz bardzo mało czasu, ponieważ w czas nie wykryto raka szyjki macicy (...) Wyobraźcie sobie zakończenie tej historii...

Dlaczego tak się dzieje?
Dlaczego Wy kobiety nie badacie się regularnie? 
Taka historia może potoczyć się zupełnie inaczej gdy będziecie badać się regularnie i w czas zostaną wykryte komórki rakowe. Nowotwór rozwija się od 5 do 10 lat! Dlatego tak ważne są REGULARNE badania: które są wykonywane przez lekarza (nie pielęgniarkę). Cytologia oraz USG to podstawa i konieczność badania przynajmniej co rok.

Każdego z nas może dotknąć rak szyjki macicy - KAŻDEGO. Pamiętajcie, że rak jest uleczalny, ale tylko wtedy gdy wykryty zostanie bardzo szybko.  Zawsze jest szansa na to abyśmy byli zdrowi i cieszyli się życiem. To zależy tylko od nas samych.

Pokaż, że kochasz i szanujesz siebie, swoje zdrowie i życie.  


Inne posty z tej serii:
NIE WSTYDZĘ SIĘ BYĆ KOBIETĄ #1
NIE WSTYDZĘ SIĘ BYĆ KOBIETĄ #2

Organizator akcji "Nie wstydzę się  być kobietą" - http://mynaswoim.pl
Logo akcji, malując ręcznie, akwarelami przygotowała -  http://rudoroz.pl


20 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Warta uwagi akcja aby zastanowić się nad tym wszystkim! :)

   Usuń
 2. myślę że takie akcje są potrzebne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa akcja oby takich więcej :*
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 4. Mega świetna inicjatywa! Jestem jak najbardziej za takimi akcjami! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz słyszę o tej akcji, ale jest świetna i bardzo motywująca :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że ta akcja jest warta uwagi. Moja babcia umarła na raka szyjki macicy, własnie dlatego, że zbyt późno poszła do lekarza. Pani doktor powiedziała wtedy, że gdyby wykryto chorobę wcześniej, to byłaby szansa. :/ Dlatego warto regularnie się badać, to może uratować życie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście! regularne badania to podstawa. Niestety tak wiele kobiet o tym zapomina :(

   Usuń
 7. Fantastyczna akcja! My kobiety powinniśmy głośno mówić o badaniach, profilaktyce i skutkach nowotworów, bo każdą z nas może to dotknąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że tak podoba się ta akcja! Bardzo mi miło! Jeżeli chociaż jedna z czytelniczek po tym poście poszłaby na badania byłabym szczęśliwa! :)

   Usuń
 8. Niestety większość kobiet ma podejście takie, że nie chodzą do lekarza bo myślą, iż lepiej jest nie wiedzieć.
  To błąd, bo jak się zareaguje w odpowiednim czasie, to można zwalczyć chorobę... Większość, w tym niestety moja mama, nie potrafi tego pojąć. :( Ale takim zachowaniem nie rani tak bardzo siebie, jak swoich bliskich...
  Dobrze, że piszesz o takich sprawach i zachęcasz to regularnych badań. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą. Takie osoby ranią tylko bliskich, bo to oni cierpią gdy coś się stanie. Ta bezmyślność ludzka jest straszna.

   Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life