SYCYLIA - ETNA #2

czwartek, 23 listopada 2017

Achh pomyśleć, że dwa tygodnie temu pakowałam się i byłam w tym pięknym miejscu. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i trzeba było wrócić do szarej rzeczywistości (a przede wszystkim zimna! W Polsce było -2stopnie). Może przejdę do najważniejszej części a wycieczki na Etnę.
Etna to największy wulkan w Europie oraz najbardziej aktywny. Jego wysokość to 3340 m n.p.m. choć jego wysokość się zmienia z roku na rok tzn "rośnie". Droga na Etnę jest bardzo stroma i kręta. Na 1500m n.p.m. można wjechać samochodem i zobaczyć niektóre kratery boczne. Wyżej można wjechać wyciągiem za który płaci się ok 30 EURO za jedną osobę. Jak dla mnie to dość sporo zwłaszcza, że im wyżej tym widoczność gorsza - jest mgła, chmury itp. Wjechaliśmy tyle ile można samochodem. Obejrzeliśmy kratery boczne. Matko jak tam było zimno na górze! Na dole 25stopni, a na górze w czapkach i kurtkach było nam zimno.
Widok z kraterów bocznych był przepiękny. Ogromne szczęście, że pogoda i widoczność była bardzo dobra. Zostawiam Was z pięknymi zdjęciami i wspomnieniami :)Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life