8 CECH, KTÓRE W SOBIE LUBIĘ

piątek, 20 października 2017

W obliczu codzienności borykamy się z hejtem, negatywną oceną siebie i innych. Potrafimy wypowiedzieć spora liczbę wad w nas samych, a pozytywne cechy zliczone są na palcach u jednej dłoni. 
Dlaczego nie potrafimy doceniać samego siebie? Kochać samego siebie, akceptować ciało i umysł?
Czas to zmienić! 
Jeżeli my nie pokochany własnego JA, to kto to zrobi? Nikt nie jest idealny. Każdy jest innych ale za to wyjątkowy. Ważne aby dostrzegać w sobie pozytywne cechy, a nie skupiać się na swoich negatywach - bo po co? Patrząc na siebie samego w sposób negatywny, doprowadzi to do tego, że inni ludzie będą dokładnie tak samo nas oceniać. Po co psuć sobie życie rzeczami, na które nie mamy wpływu? 
 Krocz przez życie pozytywnym nastawieniem do świata, ludzi i SIEBIE SAMEGO!8 cech, które w sobie lubię

1. Szczerość
Cecha, która według mnie odzwierciedla daną osobę. Nienawidzę ludzi nieszczerych, którzy są dwulicowi i rozmawiają z Tobą tylko kiedy czegoś potrzebują. Szczerość bardzo pomaga w życiu. Nikt nie chce być oszukiwany. Mam wrażenie, że mówienie wprost to co się uważa na dany temat, dla niektórych to niczym zbrodnia.. 

2. Okazywanie pomocy drugiej osobie  
Każdy z nas ma problemy, z którymi czasami ciężko sobie poradzić w pojedynkę. Warto pomagać, na tyle ile potrafimy. Szukanie wszelakich rozwiązań problemu - być może to dzięki nam kogoś życie stanie się lepsze? Jeżeli nie ma wyjścia z danej sytuacji dobre słowo, wsparcie na prawdę wiele znaczy.

3. Dążenie do celów
Każdy z nas ma cel, który chciałby osiągnąć. Jestem taka osobą, która posiada piramidę celów, które stopniowo realizuje. Wspinając się po jednym szczebelku, zdobędziemy nasz szczyt. 

4. Radość z szczęścia innych
Jeżeli ktoś z znajomych, rodziny osiąga swoje cele, marzenia czy jest po prostu szczęśliwy - ogromnie się z tego cieszę. Dlaczego miałabym zazdrościć? Cieszę się razem z nimi i życzę każdemu jak najlepiej.

5. Odwaga
Szczypta adrenaliny, sięganie po niemożliwe - właśnie dzięki odwadze. Gdyby nie moja odwaga nie wyskoczyłabym z samolotu ze spadochronem. Uwierzcie mi! Skoczę jeszcze nie raz czy dwa. Uczucie nie do opisania. Więcej o tym znajdziecie TUTAJ.
6. Cieszenie się z małych rzeczy
Jeżeli nie potrafimy się cieszyć z małych rzeczy, a tym bardziej nie dostrzegamy ich - duże rzeczy nie zadowolą nas. Wystarczy mały gest, szczery uśmiech, którego tak często nie odwzajemniamy na co dzień. Doceń to co masz, bo nigdy nie wiesz kiedy możesz to stracić.

7. Długie nogi i wcięcie w talii
Cechy wyglądu zewnętrznego również warto w sobie doceniać! Choć na co dzień jestem aktywną osobą to nie mam wpływu na wcięcie w talii czy długie nogi - co cechy wrodzone, które bardzo lubię.

8. Oczy
Uwielbiam swoje oczy. Są duże i niebiesko-zielone. W stronę słońca kolor niebieski staje się bardziej intensywny niż zielony. Oczy to odzwierciedlenie duszy. Uroda przeminie, zestarzejemy się czy rozchorujemy. Oczy się nie zmieniają i to jest piękne.

#umiem_liczyc_do_8 akcja pokazująca pozytywne cechy w nas samych. A Ty umiesz liczyć do 8? 

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life