MEDIOLAN | Wskazówki, porady, zdjęcia | Mediolan, Włochy w 3 dni

poniedziałek, 27 stycznia 2020


Czas na podsumowanie podróży w 2019r. Pierwszym z nich będzie Mediolan.

Czy z łatwością udało się zobaczyć Mediolan w 3dni?
Co zwiedziliśmy?
Gdzie nocowaliśmy?

W większości przypadków wycieczki organizujemy sami z resztą ekipy. Dotychczas na wycieczce z biura podróży byłam tylko raz, resztę bez problemu zorganizowaliśmy sami. Oczywiście wiąże się to z tym, że trzeba troszkę więcej poświęcić czasu na szukanie i planowanie całego wyjazdu, aczkolwiek oszczędność pieniędzy w tym przypadku gwarantowana.


Czy z łatwością udało się zobaczyć Mediolan w 3dni?
Wszystko zależy co wy chcielibyście zobaczyć i co rzeczywiście zostało zaplanowane. Jeśli chodzi o mój wyjazd zdecydowanie zabrakło nam dwóch dni. Najlepszy okres czasu na zwiedzanie Mediolanu jest 5dni.


 Co zwiedziliśmy?

Głównym miejscem, który koniecznie trzeba zobaczyć jest Katedra (Duomo di Milano) jedna z najbardziej znanych budowli we Włoszech. Wykonana jest z marmuru, jej kształt i wykonanie na prawdę robi ogromne wrażenie!Galleria Vittorio Emanuele II, najsłynniejsze centrum handlowe na świecie. Są tu najbardziej ekskluzywne marki. Całe wnętrze galerii jest przepiękne, mozaikowa posadzka, płaskorzeźby oraz przeszklone kopuły. Zdecydowanie miejsce, które warto zobaczyć.
Jezioro Como
Na tą atrakcje zdecydowanie warto poświęcić cały jeden dzień. Z Mediolanu do Como najlepiej dojechać pociągiem. Tylko dokładnie sprawdźcie ostatni odjazd z Como abyście go nie przeoczyli! Inaczej powrót do Mediolanu będziecie mieć bardzo utrudniony. W Como warto zobaczyć całą okolice, brzeg jeziora, stare miasto oraz rejs statkiem po jeziorze. Rejs statkiem co prawda odpływa z Como i podpływa do każdej miejscowości znajdującej się po drodze. Jeśli wystarczy Wam czasu warto zobaczyć inne miejsca tj Varenna.
Gdzie nocowaliśmy?

Nocleg oczywiście zarezerwowalismy na booking.com  Na każdy wyjazd nocleg rezerwuję właśnie na tym portalu. Nam zależało aby nocleg był w miarę blisko centrum Mediolanu. Udało nam się zarezerwować nocleg w kamienicy, która była typowo Włoska. Piękne i klimatyczne dziedzińce, uśmiechnięci i pomocni miejscowi - dla Nas było idealnie.Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life